Internal Audit Specialist

zaměstnavatel: Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch
pracoviště: Plzeňská 3185, 15000
mzda: od 45000 do 55000
Popis pozice
Červená Adéla, e-mail: adela.cervena@cz.ttesa.net

o Conduct the assessment of internal control over financial reporting (commonly known as SOX Compliances) and reportings.
o Assist in all related SOX activities.
o Assist in standardization and improvement SOX documentation and activities.
o Audit project in Europe Region (from organization up to site audit) and assist in all related activities.
o Assist in other missions (Ad HOC project) related to department from time to time.
o Possible business trips.

Požadavky:

o o Knowledge of principal of auditing.
o Teamwork capability.
o Analytical skills.
o Professional knowledge of MS Office (especially in Excel).
o Financial and accounting knowledge.
o Professional knowledge of Control and Governance.
o Fluent English (write, read and speak is a must).
o Communication skills with all levels.
o Time management skills.
o Problem solving skills.

Zaměstnanecké výhody:
Nabízíme:
- příspěvek na stravování
- 5 týdnů dovolené za rok
- sick days (5 dní ročně)
- po roce příspěvky do Cafeterie (benefity.cz)
- po roce příspěvek na penzijní připojištění
- nápoje na pracovišti zdarma

Volná místa v okolí Praha 5

Product manager

Šillerová Michaela, e-mail: michaela.sillerova@tp-link.com Čínský jazyk nutný - úroveň B2 a ...

Pomocníci v kuchyni

Ye Guifen, e-mail: guifenye19@gmail.com Výhodou znalost čínského jazyka

Pomocní kuchaři

Xu Lingli, tel.: 720 281 968 po-pá 9-12 Jedná se o práci v asijské restauraci. Preferujeme znalost ...

Stavební truhláři

KONTAKT : MARTIN CÍS, tel.: 602 948 911 - VOLAT 8-17h

Dietologové - Specialisté v oblasti dietetiky a výživy

Birhan Ali, e-mail: alipolat@seznam.cz znalost tureckého jazyka je výhoda

volná místa Praha 5